Český Krumlov

Tipy na výlet

Český Krumlov

Oblíbené místo pro návštěvníky městské turistiky je díky skvostné architektuře zapsané na seznam památek UNESCO. Za vidění jistě stojí Zámek Český Krumlov, jenž svoji barokní podobu získat v 17. století, ale i kouzelná zákoutí historických uliček. Ve městě se nachází zajímavá galerie Egon Schiele Art Centrum s poutavým výstavním programem a město během roku žije několika různorodými festivaly.

Hluboká nad Vltavou

Tipy na výlet

Hluboká nad Vltavou

Dominantou města je dobře známý novogotický zámek se sídlem Alšovy jihočeské galerie, který nese svou současnu podobu z první poloviny 19. století. Za zmínku však stojí i zámek Ohrada, kde naleznete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství se zoologickou zahradou či nedaleký rybník Bezdrev, jenž je druhým největším rybníkem v Čechách a poskytuje zázemí pro různorodé sportovní využití.

Hrad Zvíkov

Tipy na výlet

Hrad Zvíkov

Zvíkov je úchvatnou dominantou na soutoku Otavy s Vltavou. Jeho dnešní podoba je poznamenána renesanční přestavbou, při které vznikl pivovar, který dnes patří k minipivovarům s nejdelší tradicí. Místo je opředeno hned několika legendami a jednou z nich, Zvíkovským raráškem, se inspiroval Ladislav Stroupežnický k sepsání stejnojmenné hry a na jejím základu vznikla i opera Vítězslava Nováka. Návštěvu tohoto úchvatného místa si můžete zpestřit plavbou po Vltavě parníkem až k samotnému hradu.

Rozhledna Velký Kamýk

Tipy na výlet

Rozhledna Velký Kamýk

Rozhledna vystavěná do současné podoby v roce 1941 poskytuje výhled na Národní park Šumava, Blanský les, Novohradské hory, Českomoravskou vrchovinu, Písecké hory, Českou Sibiř a okolí Českých Budějovic či Tábora. Na rozhlednu se od penzionu dostanete hned po dvou turistických trasách a z výšky 627 m.n.m. si užijete jedinečný výhled na tento malebný kraj.

Hrad Písek

Tipy na výlet

Hrad Písek

Hrad pocházející z poloviny třináctého století založen Přemyslem Otakarem II. sloužil většinu svojí existence k hospodářským účelům a především jako městská radnice. Hrad v první polovině 16. století vyhořel a v polovině 19. století se velká část objektu zřítila. Zachováno zůstalo jen západní křídlo u břehu Otavy.

Zámek Červená Lhota

Tipy na výlet

Zámek Červená Lhota

O renesančním vodním zámku Červená Lhota jsou první zmínky již ve druhé polovině 15. století. Zámek nabízí jedinečnou atmosféru uprostřed zámeckého rybníka přístupného k pevnině jen z jedné strany, což celé lemuje zámecký park. Na místě se natáčela celá řada filmů včetně dětmi oblíbené Zlatovlásky s Jorgou Kotrbovou.

Zámek Kratochvíle

Tipy na výlet

Zámek Kratochvíle

Podoba dnešního zámku Kratochvíle vychází z původní podoby ze 16. století, do níž byl zámek citlivou přestavbou navrácen v nedávných letech. Naleznete zde cenné interiérové skvosty v podobě zlatého přijímacího sálu či reliéfní výzdobu zámecké kaple. Jako součást stavby přetrvávají bašty, hospodářská stavení, kaple či vstupní věž. Vladislav Vančura sem umístil děj svého románu Konec starých časů.

Zámek Orlík

Tipy na výlet

Zámek Orlík

Původně hrad vystavěný na skalním výběžku nad řekou Vltavou vystupující do přehrady Orlík byl přestavěn do své současné zámecké podoby v 16. století. Významným prostorem nacházejícím se na zámku je tzv. Teskův sál pojmenovaný podle autora vyřezávaného stropu Jana Tesky.

Temelín

Tipy na výlet

Temelín

Pro milovníky technických věd je v nedaleké obci Temelín možnost navštívit jednu ze dvou českých jaderných elektráren. Ikonické čtyři chladící věže udávající specifický ráz rozlehlé okolní krajině. Pokud Vás tato kontroverzní stavba láká, můžete si domluvit její prohlídku a dozvědět se o jejím fungování více. Věděli jste například, že Informační centrum temelínské elektrárny se nachází v nedalekém renesančním zámečku Vysoký Hrádek?

Koupaliště

Tipy na výlet

Koupaliště

Rádi byste se v horkých letních měsících někde osvěžili? Nedaleko našeho penzionu naleznete letní areál koupaliště s různými atrakcemi pro malé i velké. Navštivte s rodinou nově zrekonstruovanou Plovárnu v Týnu nad Vltavou.